Можливості комп'ютера » Сайт учителя початкових класів
-->

Останні поповнення

Опитування на сайті

  Корисні сайти

  Дистанційні конкурси для учнів
» Можливості комп'ютера

Можливості комп'ютера

 
   

 Додаток 2

     В  плані   розробки   дидактичних  засобів,  на  мою  думку,   можливості комп’ютера дуже великі  і  до  кінця  далеко не вивчені.  Хочу  представити лише декілька визначальних із них. 

     Створення наочності. Наочні посібники можуть бути створені у будь-якій програмі, що працює з графікою, а саме: WORD; COREL DRАW; ADOBE FOTOSHOP тощо. Також можна використовувати вже створену наочність, оцифрувавши її (за допомогою сканера) і доповнивши якісь свої елементи. Таблиці та схеми у початкових класах (особливо у 1) можна використовувати з малюнками.

 

       Створення різноманітних завдань. На уроках РЗМ (розвитку зв’язного мовлення) величезне місце займає практична діяльність учнів, а саме виконання різноманітних завдань, як творчого, так і репродуктивного характеру.
       За допомогою текстового редактора WORDPAD можна створювати дида-ктичні матеріали у вигляді текстових завдань, а з допомогою текстового процесора WORD такі завдання набудуть ще й графічних елементів. Ана-логічні завдання можна використовувати як роздатковий матеріал (роз-друковувати на папері) або (якщо дозволяють умови), за певних уявлень дитини про комп’ютер, виконувати прямо на комп’ютері.
Ще одним прикладом використання ППЗ для розвитку мовлення учнів є створення дидактичних пам’яток. Вони можуть мати наступну форму і зберігатись безпосередньо на комп’ютері у формі файлів, які дитина може відкрити, коли їй це необхідно.

     

   

 

       Загалом величезний і багатофункціональний процесор WORD може використовуватись для досягнення наступних цілей:
- друк тексту;

-форматування;
-вставка малюнків, гіперпосилань, таблиць, графіків та ін.;

-вставка звукових та ін. файлів на сторінку;

-створення простих геометричних фігур.

       Ще однією з найпоширеніших програм у стандартному наборі є графічний редактор PAINT. Окрім використання PAINT вчителем, він паралельно може використовуватись учнями, для розвитку зв’язного мовлення. Виконуючи найпростіші завдання, з коментуванням своєї роботи, вже з першого класу учні будуть розвивати своє мовлення на різних уроках.
Види робіт, які можна запропонувати для виконання учнями:

 • коментоване малювання;
 • коментоване розфарбовування малюнка;
 • коментоване перенесення частин малюнка для створення нового зображення тощо.

        Для розвитку мовленнєвої діяльності школярів, як на уроках читання, письма, так і на решті уроків величезне значення мають проблемні ситу-ації, саме розв’язання і пояснення яких потребує належного словесного оформлення. Такі проблемні ситуації пропонуються молодшим школярам у формі запитань:
- Чому так вважаєш?

-Обґрунтуй відповідь.

-Що б ти порадив герою казки (оповідання)?
Я пропоную використовувати презентації POWERPOINT для розробки проблемних ситуацій. POWERPOINT – це програма, у якій можна ство-рювати різноманітні презентації із почерговою зміною слайдів. На слай-дах можна розставляти графіку, звук та ін.

Вхід

Календар

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Банери

  Освіта в Україні
  Міністерство освіти і науки України
  Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
  НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР м. Маріуполь
  Управління освіти м.Маріуполь

Лічильник